Orta Kesimlerde Saç Modelleri

Orta Kesimlerde Saç Modelleri, 2011 yılı saç trendleri incelerken sizlere orta kesimlerden oluşan saç modelleri paylaşım dedik. Yaz aylarında plajlarda, partilerde, işe giderken saçlarınızda yenilik yapmak isterseniz doğru yerdesiniz. Orta kesimli saçlarda dalgalar, küt kesimler, kaküller ve düz saçlardan resim galerimizden kendinize en uygun saç modelleri ni tercih ediniz.

 

Orta kesim bob saç modelleri günümüzün favori saç kesimleri tercihlerindendir. Bu şık saç stillerini yüzünüzün şekline göre şekillendirirseniz daha uygun olmaktadır. Saç renklerinize karar verirken ten renginize, çoğunlukla yaptığınız makyaj tonlarına göre seçim yapınız. Bu yıl orta boy saçlarda katlı kesimler moda olduğunu belirtmek isteriz. Orta kesimlerde saçlar omuza düştüğünde içlerdeki kat kat kesimlerin saçları ahenkle dans ettirdiğine şahit oluruz. Saçlar hacim kazanır ve havalı bir görünüm elde edilmiş olur.

 
Orta boy saç modelleri için en çok kullanılan kakül ve perçem modelleri dir.  Her yüz çekline uygun olduğu söylenmektedir. Oval, kare, yuvarlak yüz şeklinde en çok kahkül kullanılmaktadır. Perçemli ve kaküllü saçlarda katlı kesimler saçların olduğundan daha uzun göstermede başarılıdır.

İlginizi Çekebilir :   Günümüzün Favori Saç Renkleri

Kakül Modelleri, alına düşürülen saçlardır. Yüzü yuvarlak ve alnı geniş bayanlar için daha uygundur.  Kakül çeşitleride biraz zengindir. Bohem, klasik, bebek ve açık kakül olarak farklı kesimlerde çeşitleri bulunmaktadır. Orta saçlar için doğru bir seçimdir. Fakat kakül kesiminden vazgeçmek zordur. Uzman bir kuaförde saçlarınızı kestirmeniz gerekir. Çünkü özel bir teknik ile saçlarda kısaltma yapılabilmektedir. İlk önce orta kısımlardan kesilir. Yanlar bırakılır ve bir kaç hafta sonra işlem tekrarlanır bu şekilde kakül saçlardan kurtulabilirsiniz.

Perçem saç modelleri saçların kaş hizasında kesilme olayıdır. Perçemli saçlar düz saçlara sahip olan bayanlar için uygundur. Perçemler kakül modellerinin bir altıdır.

Orta boylara şekil vermek daha kolaydır. Bir sprey yardımı ile bir kaç el hareketi ile saçlara şekil verilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir