Saçlarda Örgü Modası

Örgü saç modası bu yılda yine gündeme geldi. Bizde sizler için öne çıkarılmış örgülerden örnekler sunuyoruz. Günümüzün trendine uygun olarak modernleştirilmiş örgü saç modelleri okulda ve işe giderken rahatlıkla kullanabileceğiniz stillerdir. Fakat aralarındaki bazı modeller trend ve partiler içindir. Çok sayıda örgü saç tekniği vardır. Bunlardan en çok göze çarpan ince örgüler yani fransız örgüsüdür. Bu tür saç modelleri abiye olarak kullanılır ve çok şık görünmektedir.

 

At Kuyruğu Örgü Modelleri

Klasik at kuyruğu modellerinden örgü stilleri oluşturalabilir. Eğlenceli basit ince bir örgü at kuyruğu modellerinde oldukça modern bir görünüm elde edilir. Bu tip stillerde kalın balık sırtı modelleri de uygulanabilir. Masum bir görünüm elde edilir.  Ayrıca örgü saçlar bandana ve saç bandı ile çok şık görülmektedir. Saçlarınıza ince bir örgü yapar bandana kullanırsanız oldukça modern çağdaş bir görünüm elde edersiniz.

Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

– Saçı üç bölüme ayırarak saçların eşit oranda olmasını sağlıyoruz.
– Üç bölüme ayrılan saçlardan sol taraftakini ortadaki tutamların üzerine getiriyoruz.
– Sağdaki tutam saçları alarak sol taraftaki tutamların üzerine çapraz bir şekilde getiriyoruz.
– Sağdan aldığımız saç tutamlarımızı orta kısımda kalan saç tutamların altından geçiriyoruz. Böylelikle sağdaki saçlar soldakilerle yer değiştirmiş oluyorlar.
– Dikkatli olmamız gereken bir aşamaya gelmiş bulunmaktayız.

İlginizi Çekebilir :   Kahve ve Sarı Renk Tonları

Dikkatli bir şekilde orta kısımdaki saç tutamlarını soldan sağ tarafa geçen saç tutamlarının altından geçecek şekilde işleme devam ediyoruz ve saçlarımızın diplerine kadar bu işlemi tekrar yaparak uyguluyoruz ve örgü saçlarımız oluşuyor.  Sık bir örgü veya gevşek bir örgü istiyorsak bunu saçlarımızı örerken kendimiz sağlıyoruz. Sık olması için saçları çekeriz, gevşek örgü saç modelleri için ise serbest bırakırız. Bu şekilde yapılan uygulamalarda güzel bir örgü modeli saç oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir