Karen Gillan – Akaju Kahve Saç Renkleri

Hollywood yıldızlarından Karen Gillan kullanmış olduğu saç renkleri ile herkesin beğenisi kazanıyor. İzleyicilerimizden aldığımız maillere göre bu rengin tam ne olduğu çok sık sorulmaktadır. Karen Gillanın saç rengi akaju kahve saç rengine çok benzemekte ama tam anlamıyla akaju kahve diyemeyiz.  Akajunun kızıla kaçan bir renk tonu olduğu görülmektedir. Akaju son yıllarda Loreal Paris’in çıkardığı en ilgi çekici tonlardan bir tanesidir. Küllü akaju tonları bulunmaktadır. Aşağıdaki örneklerde buna ilişkin resimlerdir.

Kutudaki rengi yakalamak için koyu saçlarda uygulanması gereken bir tondur. Mesela, kahve tonlu saçların üzerine akaju kahve  uyguladığınızda tam rengini almaktadır. Fakat bir kaç yıkamadan sonra biraz açar kendi tonuna oturur. Sabırlı olmak gereklidir. Açık tonlu saçlarda kırmızı kestane gibi durmakta ve pek beğenilmemektedir. Bu tarz tonları bir uzman elinden geçmesi beklenir.


Kimler Akaju Kahveye Boyatabilir?

Saçlarınızı bu renklerde görmek istiyorsanız. Öncelikle kızılı sevmeniz gerekmektedir. Çünkü kızıl tonlar yoğunluktadır fakat kızıl bir saç rengine sahip olmuyorsunuz. Kızıl kahve tonuna yakın bir renktir. Beyaz tenli bayanlarımızın kullanması gereken bir ton olduğu için koyu renkler hiç bu saç rengini düşünmesinler. Makyaj stiliniz teninize yakışan neyse onu kullanabilirsiniz. Bu renk tonu için ekstra bir makyaj stiline gerek yoktur.

İlginizi Çekebilir :   Uzun Saçlarda Koyu Kahve Tonları

Saçlarınızın bakımı hakkında ise, günlük saç bakımınızı yapınız. Saç boyasının fazla akmaması için şampuan seçimizini saç boyalarına uygun olanı tercih ediniz. Saçlarınızın hacim kazanması için saç kremi kullanınız. Eğer saçlarınız sağlıksız ise saçlarınızda serum kullanınız. Saç serumları saçlarınızın parlamasınıda sağlamaktadır. Eğer doğal yollardan saçlarınızı parlatmak istiyorsanız badem yağı sürünüz. Hint yağıda bu konuda iyidir. Uygulaması ise saçlarınızı yıkamadan önce saçlarınıza badem yağı sürerek 10-15 dakika bekleyin. Daha sonra güzelce saçlarınızı durulayın ve saç şampuanınız ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızdaki parlaklığı bir kaç işlemden sonra göreceksiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir