Saçlarımızı Kuaförde mi ? Evde mi Boyatmalı?

saç boyamaSaçlarımızı kuaförde mi boyatmalı? yoksa evde mi boyamalıyız?

Kuaförlerin kullandığı boya ile evde saç boyama arasında fark yok denecek kadar azdır. Hatta evde yapılan saç boyaması daha sağlıklıdır. Saç boyası seçerken doğal tonlar ve organik saç boyaları tercih etmeniz gerekir. Çünkü ne kadar azda olsa içlerinde kimyasal maddeler bulunmaktadır.

Kuaförlerde boyatmanın en büyük fark renk farklılıklarıdır. Çünkü ellerinde daha geniş bir yelpaze vardır ve çeşitli nüanslarla bunları karıştırırlar farklı güzel ve doğal renkler elde ederler.  Kuaförlerin taktikleri uygulamaları daha uzman elinden olduğu için doğal saç renginize en yakın tonun bir kaç alt tonunu saçlarınıza uygularlar bu sebepten saçlarınızda ki renk ile cilt renginiz arasına uçurum bir fark oluşmaz. Fakat saçlarınıza sizin uyguladığınız boya ile bir uzmanın uyguladığı boya aynı da olsa yapılan işlemler farklı olduğu için fark yaratabilir.

Size en yakışan ve yüzünüze saç yapınıza gidecek boya türü ve rengi için mutlaka bir uzman yardımı almalısınız bu yüzden kuaför salonlarında saç boyatmanız daha akıllıca. Fakat evde yapılan saç boyasında daha az kimyasal madde olduğundan evde yapılan saç boyasıda saçlarınıza daha az zarar vermektedir.

İlginizi Çekebilir :   Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi

 

Renk seçiminde ise mat bir cilt renginiz varsa sıcak renkleri, parlak bir cilt renginiz var ise kahve ve sarı tonları tercih edebilirsiniz. Renk seçiminde en dikkat edilecek husus kendi doğal renginize yakın olmasıdır.

Saç renginizi açma konusunda ise, oksijen suyu kullanılmadan açmalar dağa sağlıklıdır aksi halde saçlarınıza kalıcı zararlar verebilirsiniz. Saç renginizin açık olması daha çok bakım uygulamanızı öngörür mesela bir sarı saçın bakımı koyu renk saçlara göre daha zordur çünkü daha sıklıkla bakım uygulamaya gerek duyulmalıdır. Saç rengi açma işlemi risklidir. Uzmandan yardım almanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir