Bakır saç renkleri günümüzde git gide moda haline gelmiş, kızıl ile kahve renginden üretilmiş çok çekici ve alıcı gösteren iddialı bir renktir. Açık tenli hanımlarımıza daha çok yakıştığı aşikar olup, istisna olarak koyu esmer teni olan hanımlarımızdan da kullananlar olmuştur. Avrupa da en çok kullanılan saç rengi Bakır Kızılıdır. Sizlere Bakır Saç Rengi tonlarından oluşan Saç Modelleri ni sunuyoruz. 2011 Yılında Muhteşem Yüzyıl dizisi ile Meryem Uzerli tarafından canlandırılan  Hürrem Sultan’ın saç rengine çok benzediğinden bu yıl patlama yaptı diyebiliriz. Hürrem Sultanın Saç Rengi bakır kızılı ile irlanda kızılı tonlarında benzer bir renktedir. Bu yıl en çok kullanılan saç rengi olma özelliğini korumaktadır.

Bakır Saç Renkleri Bakır Saç Renkleri

Bakır Kızılı Tonlarla Makyaj Stilleri ve Ten Rengi Özellikleri

Bakır tonlara şüphesiz, pembe ve beyaz cilt tonları uygundur. Kesinlikle koyu ciltler için bakır saç boyası veya kızıl renkleri uygulaması yapmayın. Koyu tenlilerde saç rengini göstermemekte ve beğenmiceğiniz bir görünüm elde edersiniz. Canlı, eğlenceli bir renk olma özelliği taşımaktadır. Genelde cıvıl cıvıl hareketli denilen bayanların kullandığı tonlardır. Cilt renginiz ile bütünleşir. Makyajınızı gösterir. Belirgin bir göz rengine sahip olmanız artı puandır. Pembe, kırmızı tonlarda makyaj tarzı ile kullanılması gereklidir. Genç gösterir, makyaj hileleri ile gençlerimizide olgunlaştırmasını bilir. Eğer renkli bir göze sahip iseniz pastel ve naturel renkler ile gözlerinizi belirginleştirir ve iyice ortaya çıkarabilirsiniz. Kışın sıcak tonlarından olan Bakır kızılına en uygun eşlik edecek makyaj tonlarıda kendine yakın renkler olduğunun altını bir kez daha çiziyoruz.

Bakır Saç Renkleri  Bakır Saç Renkleri

Bakır Kızılı Saç Renginin Bakımı

Kızıl saç renklerinin bakımı oldukça kolaydır. Renk koruyucu bir şampuan ve renk koruyucu özelliği taşıyan saç kremi birlikte kullanılır. Saçlara çok sık fön çekilmez. Fön haftada 2-3 günden fazla çekilmemelidir. Saçlarınıza kimyasal temas etmemeli ve klimalara yakın oturulmamalıdır. Kış günlerinde yün bere ve atkının saçlara temas ettirmeden kullanmalı, yün bere yerine ipek tercih edilmelidir. Yün bere saçlarda elektriklenme ve kırılmalara yol açmaktadır. Buda saçlarınızın kırıklardan korumak için kesilmesine, elektriklenmeden korumak için ise saç düzleştirici kullanmak gerekmektedir. Saç düzleştirici saçlara zarar vermektedir. Mümkün olduğu kadar az kullanmak gereklidir. Kullanmak zorunda kaldığınızda ise düşük ısıda saçlarınıza temas ettiriniz.

Bakır Saç Renkleri

167 Okunma 24 Oca 2010

Yazar Hakkında

Yorumlar

Yorumlar(14)
  • Zülfünaz KALKAN
   Zülfünaz KALKAN 25 Mart 2010

   Şu an saçlarım röfleli. Yaklaşık 14 yıldır röfleli. Ve artık değiştirmek istiyorum Pek ceasretli olduğum söylenemez ancak bu kez kararlıyım 🙂 . Ten rengim açık buğday tenliyim. İstediğim renk bakır kızıl . Bu konuda uzman yardımı almak isterim aslında. Bu konuda siz bana yardımcı olabilirmisiniz…. ???

  • özlem araz
   özlem araz 27 Mart 2010

   beni saçımda kızıl boya vardı iki yıldı boyamıyorum şimdi karamel rengine boyamakitiyorum en iyi boyahangisi yardımcıolun kaç numara olmalı yadımcı olursanız çk sevinirim..

  • sadevebeyaz
   sadevebeyaz 30 Mart 2010

   buğday tenli yeşil mavi arası gözlü kısa saçlı bi bayanım tenim biraz soluk duruyo bana ne renk saç tonları gider

  • elif arat
   elif arat 09 Mayıs 2010

   merhabalar öncelikleri çıkarılan saç renkleri harika bakır saç renklerinden en üst soldaki saç rengi harika bunu nasıl kendime uygulayabilirim çünkü kuaförüm yapamadı

  • emel deniz
   emel deniz 21 Mayıs 2010

   6. resimdeki saç rengini öğrenebilirmiyim

  • funda fnda
   funda fnda 05 Temmuz 2010

   buğday tenli ela gözlüyüm.bakır tonlrnda canlı bi renk istiyorum. 10.resimdeki saç rengi tam olarak ne?bunu kendime nsıl uygulayabilirm? şu anki saç rengim kahverengi tonlarında.

  • çiğdem akbulut
   çiğdem akbulut 30 Temmuz 2010

   benım saclarımda sıyah rengı var bende karemel rengıne boyamak ıstıyorum hangı tonu almm gerekıyo yardımcı olursanız sevınırım

  • zeynep öcal
   zeynep öcal 29 Ağustos 2010

   esmer tenliyim saç rengim koyu kestane şuan kahve köpüğüne boyattım karamel yapmak isityorum çağla şikelin saç rengi hangisi bide onu öğrenmek istiyıorum

  • NİLAY YILDIRIM
   NİLAY YILDIRIM 04 Eylül 2010

   saclarm platin…6. sıradaki rengi cok begndim acaba nasıl olur…isminide ögrenmek istyorm

  • seda aytekin
   seda aytekin 06 Eylül 2010

   bende saçlarımı boymaka istiyorum ama güzel alıcı bı reng yok

  • ırmak çağlayan
   ırmak çağlayan 07 Eylül 2010

   bakır tonları harikaaaaaaaaa sarı tonları çok kullandım bakır tonu bir başka….deneyin bence

  • evrim ünal
   evrim ünal 11 Eylül 2010

   bakır saçlardaki 6.resimdeki saç rengi nedir?

  • başak çelik
   başak çelik 28 Eylül 2010

   saçımı üst üste koyu renge boyadım 1 yıldır hiç birşey yapmadım şimdi boyamak istiyorum buğday tenliyim sizce bakır tonlarında boyasam tutar mı


Sen de Yorumla!