Çikolata Tonları Saç Renkleri

Çikolata saç renkleri ve her türlü pastel makyaj tonlarına yakışacağını düşünüyoruz. Uzun kesimler, katlı kesimler yüzünüzü belirginleştirecektir.
Suratı uzun olanlar için bu renklerin küt modelleri, katlı kesimler ile daha modern bir kadın olacaksınız. Çikolata tonları buğday tenlilerde açık çikolata daha koyu tenlilerde ise koyu çikolata tonları kullanılabilir. Düz saçlarda daha havalı ve hacimli görünen bir renk tonudur.


 

Koyu kumrala yakın bir renk tonudur. 2011 sezonunun en çok kullanılan saç rengi olma özelliği bulunmaktadır. Önümüzdeki sezon 2012 yılında da çikolata tonlarının en çok kullanacağını tahmin etmekteyiz. Loreal, Koleston, Palette gibi firmalar bu saç rengi tonunda bir adım önde görünmektedir. Loreal casting creme bunlardan en çok satılan saç boyasıdır. Şu günlerde  köpük saç boyası olarakta piyasaya sürüldü. Köpük saç boyalarının uygulaması daha kolay olmaktadır.

Kimlere Yakışır?

Örnekte de göreceğiniz gibi bronz tenliler için uygun bir renk tonudur. Beyaz cilt rengine sahip bayanlarımızda kullanabilir. Beğenmek göreceli bir kavramdır. Saçlarınızın kökü sizde bu yüzden deneyerek görmeniz daha doğru bir karardır. Burada ten renginden çok saç boyasını doğru seçmek daha önemlidir. Çikolata saç renkleri zengin renk tonu paletinden oluşmaktadır. Sıcak çikolata, çikolata kahve, karamel çikolata, bakır çikolata tonları bulunmaktadır. Ten renginize göre bunlardan bir tanesini tercih etmeniz doğru olandır. Mesela açık bir ten rengine sahip renkli gözler için sıcak çikolata rengi doğru bir isabettir. Açık sarı saç renkleri veya diğer açık tonlar üzerinde yapılacaksa saç boyama işlemi ön hazırlık olarak pigmentasyon işlemi yapılarak çikolata tonları kullanıma hazırdır.

İlginizi Çekebilir :   Kakao Kahve Saç Renkleri


 

Bronz ve koyu tenlilerde ise sıcak fakat kızıl tonların bulunmadığı çikolata kahve tonlarının seçimi doğru olmaktadır. Buna örnek olarak Wella Koleston Perfect 7.77 numaralı rengi en iyi seçim olacaktır. 7.77 saç rengi olarak en doğal çikolata kahve tonudur. Kızıl tonları olan ise 7.75 dir.  Eğer uzun süre açık saç rengi kullandıysanız çikolata yaptıktan sonra yadırgama olacaktır. Bu yüzden alışmanız biraz zaman alabilir.

8 Yorum
  1. benım saclarım çok acık sarıydı,koyulastırmak isterken saclarım daba bırgurlu ıstedgm renk tonunu tuturamadım,kuaförlerde hiç yardımcı olmuyor saolsunlar,bugday tenlıyım ve yıne acık tonlar istıyorum ilk resımdeki ton gıbı mesela,o renk hangi markada var acaba yardımcı olabılırmsınz??

  2. altıncı mankenin saç rengini çok beğendim.rengin ismi yazmıyor bilgi verirseniz çok sevinirimmm
    teşekkürlerrr…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir