Farklı Saç Renkleri

Farklı Saç Renkleri; Bu senenin saç renkleri trendleri arasında belki de en çok göze çarpanı olan farklı saç renklerini artık neredeyse her yaş aralığındaki kadın ve hatta erkek kullanıyor. Bir dönem “aykırı” olarak nitelendirilen mavi, yeşil, mor, gri, pembe gibi alışılmışın dışındaki bu renkler bu sene çok moda. Özellikle gri tonlarıyla moda haftalarında çok sık karşılaşıyoruz.

Bu saç renklerini elde edebilmek için öncelikle saçlarınızı açtırmanız gerekir. Saçlar ne kadar açılırsa, istediğiniz renge o kadar rahat ulaşırsınız. Saçlarını açtırmak istemeyenler ise saçlarını sarıya boyatabilir.  Saçlarınız halihazırda sarı tonlardaysa, saçlarınızı ekstradan açtırmanıza gerek olmayabilir ancak arada balyaj var ise boyayacağınız renkte de farklı tonlar elde etmiş olursunuz. Açma işlemi bu saç rengini kullanmanın belki de en zararlı noktası çünkü sadece bu tarz renklerde satış yapan markalar ürünlerini su bazlı olarak sizlerle buluşturuyor. Bunların arasında en çok tercih edilenleri Manic Panic ve Jeans Color’dur. Bu markaların boyaları su bazlı ve hatta vegan olmaları sebebiyle aslında kozmetikçilerden satın aldığınız normal saç boyalarından daha az zararlı. Üstelik saatlerce saçınızda bekletseniz bile rengin daha iyi oturmasına sebep olarak saça zarar vermiyor. Aynı zamanda La Riche Directions da çok bilinen bir markadır. Tercihinizi renk skalası ve bütçeniz doğrultusunda yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Saç Rengi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Farklı saç renkleri arasında pastel tonları da bu sene ön plana çıkıyor. Özellikle pastel pembe ve su yeşili en çok tercih edilen renklerden. Ancak pastel rengine ulaşmak için boyanın içine bir takım malzemeler eklemeniz gerekebilir. Yukarıda bahsettiğimiz markaların bu amaç için ürettiği ayrı ürünleri var. Örneğin Manic Panic’te rengi pastelleştirmek için üretilmiş Mixerpastel-izer ürünü kullanılıyor. Bu noktada tam olarak istediğiniz saç rengine bir iki boyamadan sonra ulaşabileceğinizi de belirtmiş olalım.  Bu durum aynı zamanda tabandaki saç renginizin tonuna göre değişkenlik gösterecektir.

Farklı saç renkleri tonlarını denemek istiyor ancak hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorsanız sadece saçınızın küçük bir kısmına bu rengi deneme amaçlı uygulayın. Hatta saçlarınızı kestirmeyi düşünüyorsanız bu sizin için mükemmel bir zamanlama olabilir. Saçınızla uyumu gördükten sonra dilerseniz ense kısmından bir tutam alabilir ya da saçınıza bu renklerden balyaj atabilirsiniz. Farklı saç renklerini ense kısmına uygulamak isterseniz bu hem daha az görülmesini sağlayarak özellikle çalışanlar için kullanım rahatlığı sağlar, hem de atkuyruğu yaptığınızda mükemmel bir görünüm ortaya çıkarır.

İlginizi Çekebilir :   Kızıl Saç Renkleri

Bu saç renklerini ilk kez deneyecekseniz alanında uzman kuaförlerden profesyonel destek almanızı öneririz. Yanlış yapabileceğiniz bir uygulama ile saçlarınıza geri dönülmez zarar vermiş olabilirsiniz. Özellikle açma işlemi riskli bir uygulamadır ve sadece kuaförler tarafından yapılmalıdır. Akan boyalarınızı ise kendiniz evde boyayabilirsiniz. Bu renkler saçlarınızda yaklaşık üç hafta kadar kalacaktır. Ancak akmaya başlayan renkler de ayrı bir güzel tona bürünür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir