Kızıl Saç Renkleri

Kızıl saç renkleri son günlerde çok favoridir. Tabiki bunun başlıca sebepleri TV lerdeki diziler ve sinema filmleridir. Ünlülerimizden gördüğümüz örnekleri saçlarımıza uygulamakta başarılı bir milletiz. Hürrem sultanı canlandıran Meryem Uzerli nin saç renk tonu kızıla yakın olduğundan cilt tonu hürrem kızılına yakın değilse kızıl tonlarını tercih ediyoruz. Kızıl saç renkleri kendi içinde bir kaç ton ile belirginleşmiştir. Son günlerde bakır kızılı ve saray bakırı diye adlandıran modernleştirilmiş kızıl tonlar, kahve kızıl renkleri gibi saç boyaları oldukça favoridir.
Kızıl Saç Renkleri Kızıl Saç Rengi

Kızıl Saç Renkleri kullanmak için Ne tür bir tene sahip olmak gerekir?

Bu tür saç renkleri için en uygun cilt rengi açık olanlardır. Kızıl tonlar beyaz tenliler için en uygun olandır. Eğer koyu bir cilt rengine sahipseniz kızıl tonları kullanmak, saçlarınızda kızıllar görmek isterseniz ya röfle renklerini deneyin veya kahve kızıl tonlarını tercih edin. Kahve üzerine atılan kızıl ışıklar veya kızıl üzerine atılan altın sarısı röfleler çok uygun ve çok şık modellerdir.  Saç bakımı kızıl tonlarda zor değildir. Yıkandıkça açan bir ton olmasına rağmen kaliteli boya seçiminde pek sorun yaşamayacaksınız. Bu tür zor renkleri bir uzman tarafından kuaförde yapılması uygundur. Saçlarınıza doğal boyaları tercih ederseniz saç yapınız daha geç bozulmaktadır. Kızıl saçlarda bir çok ton bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir :   Saç Boyamanın Pratik Yolları


 

Kendinize en uygun kızıl tonunu uygulamanız için bazı etkenlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Açık tenliler için uygun olduğunu belirtsekte koyu tenli olup kızıl tonlarını kullanmak isteyen olabilir. Bunlar için kızıl tonlarının içinde kahvelikler olanlar daha uygundur.  Mevsimsel olarakta kış ve sonbahar mevsimlerinde daha sıkça kullanılabilir.  Çünkü güneş ışınları dik vurmaz saçlarınıza çok zarar vermez. Yağmurda ıslanan saçlarınız çok belli olmaz. Rüzgar ve yağmurun etkisi ile saç uçlarınızda kırılma görünebilir. Fakat kızıl tonları bunları çok belli etmez. Bu yüzden en uygun mevsim bahar ve kış mevsimi olarak değerlendirilmektedir.

Kızıl tonlar  Kızıl Saç Renkleri

4 Yorum
  1. yha lütfen bu kızıl ton renginin hangi markaya ait olduğunu yazarsanız çok seviniriz bir de markasını bulurmusunuz işinizi yarım yapmayın lütfen yha bulun acill =(

  2. Açık tonda Esmerim melezleri andıran bi tipim var tarçınbakır yada karamel tonunda bi renk istiorum sizce gidermi bu tarz bi esmere?

  3. yakında dünüm var kumral tenliyim yüzüm yuvarlak size hangi renk sac bana yakışır bir bilgim yok beni saclarımda siyah boya var beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden tşk ederim acil kütfen bay

  4. dördüncü sıradaki saç renginin adını ve numarasını alabilirmiyim. lütfen geri dönüşlerinizi bekliyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir