Saç Renkleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Saç Renkleri
  4. »
  5. Esmerlere Uygun Saç Renkleri

Esmerlere Uygun Saç Renkleri

admin admin -
258 0

[adinserter block=”1″]

Ten rengiyle uyumlu bir saç rengi güzelliği ön plana çıkaran en önemli noktadır. Her saç rengiyle bazı tenlerle uyum yakalayamadığı düşünülürse saç rengi seçerken tenle uyumu göz önünde bulundurulmalıdır.

Ten renginin koyu ya da açık olması bir dezavantaj değil, tam tersine uygun saç renklerinin belirlenmesiyle avantaj durumuna dönüştürülebilir. Çok açık bir ten kızıl tonlarıyla canlandırılırken, koyu bir ten kumral bir saç rengiyle bütünlük oluşturur. Bu sebeple saç rengi tenle uyumlu seçilmelidir.

Esmer Tenlere Uygun Saç Renkleri

[adinserter block=”1″]

Esmer ten rengine sahip olanlar saç rengi seçiminde çok fazla alternatife sahip değildir. Ancak ten rengiyle uyumlu olan saçlar etkili sonuç verir. Esmerler için en ideal saç renkleri arasında kahverenginin tonları yer alır. Kahve, bu tene en fazla uyum sağlayan saç rengi olarak bilinir. Öyle ki kızıl renk esmerlerde iyi durmamasına rağmen kızıla çalan kahveler esmer tenlilere uyum sağlar.

Esmerler için kahvenin diğer bir tonu da açık kahve rengi olarak bilinen “bal kahve” rengidir. Özellikle açık renk tutkunu olup ten renginden dolayı fazla açık renkler tercih edemeyenler için iyi bir alternatif olan bal kahve esmerlerde doğal bir görüntü oluşturacaktır. Üstelik renkli bir görünüm de sunar.

İlginizi Çekebilir :   Gölge, Balyaj, Röfle Renkleri

[adinserter block=”1″]

Esmer tene sahip olanların kullanabilecekleri bir başka renk kumral ve kumralın tonlarıdır. Ten rengi koyu olanlarda doğallık ve uyum çok önemli olduğu için saç rengi ile ten rengi arasında ton olarak uçurum olmamalıdır. Kumral bu noktada oldukça ideal bir renk tonudur. Ton seçimi tamamen kişinin tercihine kalmıştır.

En çok kullanılan renk ise siyahtır. Siyah her zaman geçerliliği koruyan bir renk olması ile esmerler tarafından sıkça tercih edilir. Doğal duruşu ve asaleti ile siyah saç rengi, esmer tene yakıştırılır. Bunun dışında son yıllarda mavi-siyah renk de tercih edilir.

[adinserter block=”3″]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir