Çikolata Tonları Saç Renkleri


Çikolata saç renkleri ve her türlü pastel makyaj tonlarına yakışacağını düşünüyoruz. Uzun kesimler, katlı kesimler yüzünüzü belirginleştirecektir.
Suratı uzun olanlar için bu renklerin küt modelleri, katlı kesimler ile daha modern bir kadın olacaksınız. Çikolata tonları buğday tenlilerde açık çikolata daha koyu tenlilerde ise koyu çikolata tonları kullanılabilir. Düz saçlarda daha havalı ve hacimli görünen bir renk tonudur. Koyu kumrala yakın bir renk tonudur. 2011 sezonunun en çok kullanılan saç rengi olma özelliği bulunmaktadır. Önümüzdeki sezon 2012 yılında da çikolata tonlarının en çok kullanacağını tahmin etmekteyiz. Loreal, Koleston, Palette gibi firmalar bu saç rengi tonunda bir adım önde görünmektedir. Loreal casting creme bunlardan en çok satılan saç boyasıdır. Şu günlerde  köpük saç boyası olarakta piyasaya sürüldü. Köpük saç boyalarının uygulaması daha kolay olmaktadır.  


 

Kimlere Yakışır?

Örnekte de göreceğiniz gibi bronz tenliler için uygun bir renk tonudur. Beyaz cilt rengine sahip bayanlarımızda kullanabilir. Beğenmek göreceli bir kavramdır. Saçlarınızın kökü sizde bu yüzden deneyerek görmeniz daha doğru bir karardır. Burada ten renginden çok saç boyasını doğru seçmek daha önemlidir. Çikolata saç renkleri zengin renk tonu paletinden oluşmaktadır. Sıcak çikolata, çikolata kahve, karamel çikolata, bakır çikolata tonları bulunmaktadır. Ten renginize göre bunlardan bir tanesini tercih etmeniz doğru olandır. Mesela açık bir ten rengine sahip renkli gözler için sıcak çikolata rengi doğru bir isabettir. Açık sarı saç renkleri veya diğer açık tonlar üzerinde yapılacaksa saç boyama işlemi ön hazırlık olarak pigmentasyon işlemi yapılarak çikolata tonları kullanıma hazırdır.

Bronz ve koyu tenlilerde ise sıcak fakat kızıl tonların bulunmadığı çikolata kahve tonlarının seçimi doğru olmaktadır. Buna örnek olarak Wella Koleston Perfect 7.77 numaralı rengi en iyi seçim olacaktır. 7.77 saç rengi olarak en doğal çikolata kahve tonudur. Kızıl tonları olan ise 7.75 dir.  Eğer uzun süre açık saç rengi kullandıysanız çikolata yaptıktan sonra yadırgama olacaktır. Bu yüzden alışmanız biraz zaman alabilir.


Kategori : Kumral-Kahve Tonları, Saç Modelleri, Saç Renkleri
Etiketler : ,8 Yorum “Çikolata Tonları Saç Renkleri”

 1. nurgül demir | 18 Şub 2010 , 03:50

  ilk sıradaki sac rengi hangi renk acaba

 2. nurgül demir | 18 Şub 2010 , 03:52

  benım saclarım çok acık sarıydı,koyulastırmak isterken saclarım daba bırgurlu ıstedgm renk tonunu tuturamadım,kuaförlerde hiç yardımcı olmuyor saolsunlar,bugday tenlıyım ve yıne acık tonlar istıyorum ilk resımdeki ton gıbı mesela,o renk hangi markada var acaba yardımcı olabılırmsınz??

 3. meryem topbaş | 28 Şub 2010 , 10:34

  en sondakii saç renginin adını ve numarasını bilen var mı ??

 4. aslımmmm | 29 Haz 2010 , 09:20

  en sondaki orta kumral ama numara bilmiyorum

 5. hazal demirsoy | 12 Ağu 2010 , 04:16

  ya 6.sıradaki saç ne renk numarsı ne

 6. cemile önder | 13 Ağu 2010 , 09:05

  altıncı mankenin saç rengini çok beğendim.rengin ismi yazmıyor bilgi verirseniz çok sevinirimmm
  teşekkürlerrr…..

 7. NİLAY YILDIRIM | 04 Eyl 2010 , 10:42

  İLK resimdeki renkk hangisi ögrene bilirmiyim

 8. mehtap yldrm | 14 Ara 2011 , 12:05

  ben ilk resimdeki saç rengni çok beğendm ,acaba ne renk öğrenebilirmiym?

Yorum Yazın

Mesajınız


Saç Renkleri Yazıları

Saç Renkleri Yorumları

Etiketler

Fındık kabuğu Kakül Modelleri Kahve Tonları Gölge Topuz Modelleri Röfle Çikolata Tonları Küllü Kumral Saç Kesimleri Soğan Kabuğu Evde Saç Boyama Bronz Kahve At Kuyruğu Saç Modelleri Kuş yuvası topuz modelleri Kum Sarısı 2013 yaz saç modelleri Kısa saçlar kimlere yakışır? Doğal yollardan saç parlatmak Balyaj Örgü Saç Modeli Nasıl Yapılır? Okul Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır? Karamel Kahve Gelin Topuzu Akaju Kahve Bakır Kızılı Kahve Köpüğü Perçemli saç Dore Rengi Nedir?

webstat Copyright © 2015 Saç Renkleri.| Wordpress | Xhtml | Css | Gizlilik Sözleşmesi | İletişim