Kumral Saç Renkleri


Saç Renkleri  kreasyonumuza Kumral Saç Renkleri ile devam ediyoruz. Orta, kısa ve uzun modellerden oluşan örnek resimlerimize tıklayarak büyütebilirsiniz. Bildiğiniz gibi bu yıla damgasını vuran saç renkleri kahve tonları olmuştur. Kahve tonu diyince aklımıza ilk kumral saç renkleri gelmektedir. Kumral tonları çok sade ve masum bir saç rengidir. Saç boyası seçerken önünüzde zengin bir renk paleti bulunmaktadır. Çünkü kahve tonları en zengin çeşitleri olan saç boyalarıdır.


Hangi Cilt Rengi Uygundur?

Kumral tonları ve kahve tonları için en uygun buğday tenliler ve koyu tenlilerdir. Eğer beyaz bir cilt rengine sahipseniz açık kumral tonlarını tercih edebilirsiniz. Koyu kumrallar için açık ten uygun değildir. Kumral renkleri biraz olgun gösterebilir o yüzden genelde iş kadınları ve olgun yaştaki bayanların tercihi olmuştur. Günümüzde bu renk tonlarının modernleşmiş versiyonları mevcuttur. Kahve köpüğü gibi alternatifler gençler için uygundur.

Kumral Saç Renkleri Kumral Saç Rengi

Bu yılda damgasını vuran kahve tonları ve kumral saç renkleri için en uygun saç modeli şu diyemeyiz. Kısa ve orta saçlarda da güzel durduğu gibi uzun saç modelleri içinde uygun bir renk tonudur. Saç bakımı çok kolaydır. Yıkadıkça açılması problem olmayan bir renk tonudur. Saçlarınıza renk koruyucu şampuan kullanmanız yeterli gelebilmektedir. Kırık veya hacimsiz saçları belli etmez. Saçlarınızdaki hataları örten bir ton olduğu için tercih sebebi olabilir.

İlginizi Çekebilir :   Bronz Kahve ve Kum Sarısı Saç Renkleri


Hangi Mevsimde Kullanmak Uygundur?

Kumral tonları mevsim olarak sonbahar ve kış mevsimleri için daha uygundur. Tabiki her mevsim kullanılabilir fakat bayanlarımız kış mevsiminde tercih etmektedir. Çünkü koyu tonlar yağmurda ıslanan saçları çok ıslak göstermemekle beraber rüzgarın getirdiği tozlar koyu tonlarda hem belli olmamakla birlikte hemde saç bakımı kolay olduğu için saçlarınıza zarar vermemektedir. Kahve saç renkleri ile her türlü kıyafet giyebilirsiniz.
Kahve Tonları Kumral Kahve Tonları
Kıyafette renk seçmediği gibi makyaj stillerinde ve makyaj renklerinde de çok renk seçmemektedir. koyu renk olduğu için her türlü rengi kaldırabilmektedir. Kırmızı allıklar, kırmızı rujlar, mavi veya yeşil  bir göz makyajı ideal gibi durmaktadır. Örneklerde birden fazla makyaj rengi olduğunu görmektesiniz. Bunları inceleyerek karar vermeniz doğru olandır.


 

Kumral Saç Renkleri ve Modelleri

Neredeyse her saç rengine uyan, her cilt tipiyle uyumlu olan, uğraşması az, zahmetsiz bir saç rengi arayışındaysanız kumral saç rengi tam aradığınız renk olabilir. Sarı, kızıl veya bakır alt tonlarına sahip olmadığı için boyaması da kolaydır. Kumral saç rengi aynı zamanda kadına doğal bir hava katar. Özellikle beyaz tenliyseniz ve doğru bir tonda kumral saç rengine sahipseniz tek bir ruj kullanımı ile bile mükemmel bir görüntü elde edebilirsiniz. Geniş ton yelpazesine sahip olan bu renkte özellikle kumral tonlar favori ancak aynı zamanda soğuk kumral saç rengi olarak bilinen küllü kumral saç rengini daha çok sıcak ten rengine sahip olanların kullanmasını öneriyoruz. Beyaz tenliyseniz ve küllü tonlar kullanıyorsanız mutlaka sıcak tonlarda makyaj yapmalısınız. Bu ton aralığının daha çok sonbahar ve kış aylarının rengi olduğunu da ayrıca belirtmiş olalım.

İlginizi Çekebilir :   Bakır Saç Renkleri

Saç renginizin sezonun saç trendlerine uymasını istiyorsanız üzerine krepe balyaj attırabilir veya ombre boyama tekniğini uygulatabilirsiniz. Krepe balyaj daha çok küt ve omuz hizasındaki saçlara yakışır. Saçlarınız uzunsa mevcut kumral renginizden iki ton açık ombre uygulatabilirsiniz. Saçlarına balyaj yaptırmak isteyenler kumral veya altın sarı tonlarına yönelebilirler. Bu renkler aynı zamanda yaz renkleri olarak bilinir ve sezonun trendleri arasındadır. Özellikle saçlarınızda boya yoksa ve doğal kumral saç rengine sahipseniz balyaj tekniklerinden birini kullanarak saçlarınıza da minimum zarar vermiş olursunuz. Belki de sarı renklere geçiş yapmak istiyor ama cesaret edemiyorsunuzdur. Bahsettiğimiz tonlarda uygulatacağınız ombre ve balyaj ile bir nevi risksiz deneme yapmış da olacaksınız. Koyu kumral saç rengi de doğallığı seven kadınlar tarafından en çok tercih edilen renklerden biridir. Bu renk özellikle beyaz tenlilerde kendini gösteriyor. Benzer şekilde kumral kahve saç rengi de doğal bir renk tonudur ve sık tercih edilir.

Sizin de saçlarınız kumral renklerdeyse saç renginize uyan modeller kullanarak bütünlüğünüzü sağlayabilirsiniz. Kumral saçlarınızın üzerinde herhangi bir balyaj yoksa düz kesimler tercih edebilirsiniz. Yüz şekliniz ile uyumluysa düz kakül de kullanabilirsiniz. Bu renk özellikle gür, kalın telli ve düz saçlarda kendini çok güzel belli ediyor. Saçlarınızda balyaj varsa dalgalı modellere yönelmeniz havalı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bu noktada özellikle iri dalgalar kullanmanızı öneriyoruz. Dağınık görünümlü saç stilleri de size ayrı bir hava katacaktır. Dilerseniz saçlarınızı yarı toplayabilir veya senenin bir diğer saç trendlerinden olan samuray saç toplama stilini siz de uygulayabilirsiniz. Saçında herhangi alt ton rengine sahip olmayan kumral saçlı kadınların her gün farklı saç tarzları uygulayarak saçlarına hareketlilik katmalarını öneririz. Saç örgüsü, farklı at kuyrukları, dağınık topuzlar gibi kolay uygulanabilir saç modellerinden yüz tipinize uygun olanını kullanmak trend bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

İlginizi Çekebilir :   Gölge, Balyaj, Röfle Renkleri


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir